Zdroj: Lamborghini

Lamborghini údajně pracuje na "tajném" hybridním hypervozu

Prototyp tohoto utajovaného modelu údajně slavná italská automobilka poprvé ukázala na soukromé akci zhruba 200 lidem. Během následujících měsíců se má však dočkat také veřejnost.

2. červenec 2018 13:56:42

Automobilový server The Supercar Blog přišel s exkluzivní zprávou, že Lamborghini pracuje na výrobě hypervozu Lamborghini LB48H. Informace o výrobě tohoto vozu popisovaného jako “hybridní hypercar” byla údajně sdělena před několika týdny na soukromé události v Itálii. Exteriér vozu je do velké míry inspirován konceptem elektrického supersportu Terzo Milennio, který Lamborghini představilo minulý rok, avšak pouze jako vizi pro následující dekádu.

Utajovaný model LB48H se materiální podoby však podle všeho dočká. Vyrobeno má být celkem 67 modelů, přičemž očekávaná prodejní cena se bude pohybovat okolo 2,5 milionu dolarů (56 milionů Kč). Maurizio Reggiani, který v Lamborghini působí jako ředitel pro výzkum a vývoj, již myšlenku hybridního hypervozu v minulosti rovněž zmínil. “Myslím, že technologie pro plně elektrické Lamborghini bude připravena do roku 2026. Hybridy jsou dalším krokem k ní,” řekl v dubnu. Automobilka nyní údajně plánuje hypervůz LB48H vystavit na následujících akcích v Tokiu a New Yorku.

Zdroj: HypeBeast, The SuperCar Blog