Zdroj: Kickstarter / The Crafty Robot

S novou robotickou hrací sadou můžete "vdechnout život" jakémukoli předmětu

Britský výrobce hraček nedávno spustil novou crowdfundingovou kampaň na podporu své nové kutilské sady, díky které si můžete takřka z jakéhokoli předmětu vyrobit osobního robota, který vám bude nosit pití.

29. červen 2018 14:15:55

Smartibot je vzdělávací robotická hrací sada jak pro děti, tak také pro dospělé, kteří se chtějí blíže seznámit s robotikou. Její výrobce, firma The Crafty Robot, ji popisuje jako “prvního kartonového robota s umělou inteligencí na světě”. Zmíněnou umělou inteligenci představuje systém pro rozpoznávání objektů v reálném čase, který malému usměvavému robotovi umožňuje učit se rozpoznávat lidi, zvířata či vozidla a automaticky je sledovat. Robotické součásti sady lze kromě kartonových dílů připojit téměř k jakémukoli předmětu, což znamená, že při sestavování robota můžete popustit uzdu své fantazii a vyrobit si osobního droida takřka z čehokoli.


Zdroj: Kickstarter / The Crafty Robot

Na stránce kickstarterové kampaně lze vidět, jak jsou díly připojeny například k autu z Lega či bramboře. “Roboti v sobě mají něco, co velmi upoutává lidskou představivost. Myslím, že důvodem je, že spojují technologii a osobnost… Díky tomu jsou atraktivní nejen pro lidi, kteří se zajímají o technologie,” řekl v rozhovoru pro Dezeen zakladatel firmy The Crafty Robot Ross Atkin. “Představují jak úžasnou platformu pro tvořivost, tak také způsob, jakým se lidé mohou učit o technologii, která nám hrozí tím, že obrátí svět naruby. Jednoznačně nejlepším způsobem, jak se vyhnout tomu, že vás v budoucnu nahradí robot, je, být tím člověkem, který roboty vyrábí,” dodal Atkin.

Zdroj: Dezeen