Zdroj: BMW Group

BMW představuje exkluzivní sběratelskou edici modelů i8 a i3 v kabátu z 24karátového zlata

Vozy z této speciální edice čeká dražba v aukci, přičemž výtěžek z jejich prodeje bude následně věnován na dobročinné účely.

27. červen 2018 14:01:35

BMW Group Česká republika představila exkluzivní edici vozů BMW i8 a i3 s názvem STARLIGHT. Vozy jsou jedinečné svým zlato-černým barevným provedením, přičemž zlatá barva, která se nachází na přední části a následně přechází v černou zadní část, obsahuje 24karátový zlatý prach. Součástí edice jsou pouze dva vozy, jeden od každého modelu, které budou vydraženy v benefiční aukci na podporu Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.


Zdroj: BMW Group

Za vizuální podobou vozů edice STARLIGHT stojí designér Zoltán Matuška, který ke zvolenému designu přidal rovněž pár slov. „Proporčně a tvarově velmi specifický design BMW i3 a i8 doslova vybízí ke kontrastní úpravě vzhledu, a co víc – podtrhuje jejich výrazné charaktery. Působí přitom tak přirozeně a elegantně jako samotný ,hvězdný’přechod z přírodní zlaté do hluboké černé barvy. Povrchová úprava má ale další rozměr – statisíce zlatých kapek viditelných z bezprostřední blízkosti, které původní lak změnily na skutečný klenot,“ popisuje.

Oba automobily lze již od minulého týdne vidět v pražském showroomu firmy Invelt, model i8 pak bude k vidění i na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Zdroj: BMW Group Česká republika