Zdroj: Tesla

Musk poodhalil další informace o dlouho očekávaném pickupu Tesla

Dle informací by daný pickup měl být zmenšenou verzí tahače Tesla Semi, a na trh bude uveden až po Modelu Y, který je v současné době nejvyšší prioritou.

27. červen 2018 08:52:00

S náznaky o vývoji pickupu začal Musk již takřka před několika lety, avšak oficiálně ho oznámil teprve loni. A nyní Jihoafričan usoudil, že je čas o tomto novém modelu prozradit další detaily. Na svém Twitteru se svých sledujících ptá, jakou výbavu by v něm rádi viděli. Již dříve uvedl, že se bude jednat pouze o menší verzi tahače Tesla Semi, teď ale dodává, že vůz bude mít “duální motor s pohonem na všechna čtyři kola s šíleným točivým momentem a odpružením, které se bude dynamicky přizpůsobovat nákladu”.


Duální motorový pohon bude, podobně jako u Modelu X a S, součástí standardní výbavy stejně jako dynamické odpružení. Samozřejmostí je také funkce autopilota. Očekávané datum uvedení pickupu na trh Musk ještě nezveřejnil, nicméně podle spekulací je v současnosti nejvyšší prioritou crossoverový Model Y, přičemž pickup má podle všeho přijít na řadu hned po něm.Zdroj: HighSnobiety