WWW po letech představují nový videoklip. Dočkáme se desky?

Hlavní zneklidňující otázkou, která nás po shlédnutí nového klipu hudebního uskupení WWW Neurobeat napadne je, zda je skladba Stát výletem do minulosti či snad do naší budoucnosti.

24. červen 2018 18:23:58

Kongeniální klip, který natočil Jan Hajdelak Husták přesně vystihuje atmosféru hudby – Ondřej Anděra a texu – Lubomír Typlt, dvojice autorů WWW. Překvapí nás kontrast zašlé betonové monumentality samoúčelných staveb postavených na vrcholcích hor tak, aby byly vidět z nížin, stejně jako se ve středověku hrady tyčily nad podzámčím a poddaní k nim byli nuceni vzhlížet celý svůj život s posvátnou úctou.

Betonová monstra jsou kulisou pro choreografii skupiny tanečnic, které si vybraly tento cíl svého výletu snad jen proto, aby se jejich pohyb vyladil s přesností metronomu do rytmu skladby Stát.

Lidská figura kontrastuje s betonovou monumentalitou. Odosobnělost tanečnic až do posledních taktů skladby podtrhuje punčocha přes obličej. Výraz tváří se slije pod tkaninou k formě ne nepodobné právě betonovým sochám. Až na konci klipu si tanečnice strhává masku a nechá vítr aby si pohrával s jejími vlasy. Je čas jít pryč. Bude se stmívat. Siluety postav mizí v krajině, ale obava z betonových monster nadále setrvává.

Skladba Stát je v pořadí druhým singlem z alba, které WWW chystají už na září tohoto roku.

Ondřej Anděra ke klipu:

“S radostí vám představujeme náš nový klip ke skladbě Stát, který vznikl díky napojení se a nadšenectví umělce Jana Hajdeláka Hustáka. Novinkou pro naše hudební zkoumání je pro tuto skladbu například použití devíti/osminového taktu, který je jinak typický pro tradiční tureckou hudbu. Dále mohu prozradit, že na novém albu se momentálně intenzivně pracuje a vyjde v září tohoto roku a to též na vinylu. Spolupráci na vzniku coveru k albu přislíbili tito spříznění umělci: Miro Polách, Adam Štech, Lubomír Typlt, Krištof Kintera, Ivan Pinkava. Toť zatím vše, zůstaňte naladěni..”