Zdroj: YouTube / Corridor Crew

YouTuber ve videu působivě zasazuje rakety SpaceX do perspektivy známých míst

Jak by asi vypadala raketa Falcon Heavy vedle sochy Svobody nebo uprostřed města? Skupinka kreativních YouTuberů nám na tyto otázky nabízí velmi impozantní odpověď.

22. červen 2018 15:42:34

Všichni jsme již viděli spousty záběrů a snímků raket Muskovy firmy SpaceX, avšak většinou je obklopují pouze rovná pole, a nemáme je tak co do velikosti k čemu přirovnat. Tvůrci z kanálu Corridor Crew se to však rozhodli napravit. Pomocí svých počítačových dovedností zasadili rakety do všem dobře známých lokací, které poskytují kýženou perspektivu. Výsledky jsou ohromující, protože na nich lze krásně vidět, jak jsou tyto rakety neuvěřitelně obrovské. Video nadchlo dokonce i samotného Muska, který ho na svém Twitteru sdílel s komentářem “Cool video”.


Raketa Falcon 9 je vysoká 70 metrů, a Falcon Heavy je dokonce ještě vyšší. Avšak samotný údaj o výšce vám k vytvoření vizuální představy o tom, co to vlastně znamená, zpravidla nestačí. Když je ale uvidíte stát na ulici mezi ostatními domy, je to pro váš mozek již mnohem snazší. Autoři do videa zahrnuli také dosud nepostavenou, ale největší z Muskových raket s názvem BFR, jejíž 106 metrů výšky krásně vyniká vedle sochy Svobody.

Nyní si již tento povedený počin můžete vychutnat:

Zdroj: CNET