Zdroj: Volvo

Volvo hodlá již v roce 2021 nabídnout plně samořízenou XC90, která nebude vyžadovat pozornost řidiče

Svůj nový systém autonomního řízení automobilka pojmenuje Highway Assist, a řidiči si díky němu budou moci za jízdy třeba i zdřímnout.

21. červen 2018 20:15:00

V současnosti se na trhu nenachází žádná plně autonomní auta. Jakýkoli částečně samořízený vůz, ať už jde o Cadillac, Teslu či jinou značku, vyžaduje, aby jeho řidič dával pozor a byl schopen okamžitě reagovat a převzít řízení. Volvo však věří, že již za 3 roky bude moci nabídnout natolik technologicky pokročilé vozidlo, že si řidič bude moci za volantem dokonce zdřímnout, zatímco řízení bude obstarávat autopilot.


Zdroj: The Car Connection

Henrik Green, senior viceprezident švédské automobilky, včera pro server The Car Connection uvedl, že nová generace modelu XC90 SUV bude již v roce 2021 disponovat úrovní automatizace označovanou jako level 4, kterou asociace odborníků automobilového průmyslu SAE International popisuje jako “vůz, který dokáže provést všechny řidičské úkony v jistých situacích, aniž by vyžadoval zásah řidiče při případných komplikacích”. Green dále uvedl, že tento systém ponese název Highway Assist a bude představovat nadstavbovou část výbavy.

Zdroj: CNET, The Car Connection