Zdroj: designboom

Konkurence pro YouTube? Instagram údajně již dnes spustí novou videoslužbu IGTV

Na Instagramu by se podle všeho měla v nejbližší době objevit nová služba, v rámci které budou uživatelé nahrávat až hodinu dlouhá videa.

20. červen 2018 16:10:09

O této službě se spekuluje již několik týdnů a nyní se konečně objevily další informace. Nová platforma údajně ponese název IGTV a bude součástí karty Prozkoumat. Jak uvádí server TechCrunch, manažeři sociální sítě se během minulých týdnů sešli s několika tvůrci obsahu a požádali je, aby natočili videa, která spíše než kratičké minutové záznamy budou připomínat 10minutové YouTube vlogy. Jedná se především o internetové celebrity, které si získaly jméno právě na sociálních sítích, nikoli tradičnějšími způsoby jako například v televizních studiích.

Hlavní myšlenkou tohoto počínání je nechat tvůrce, kteří mají talent pro vytváření tohoto typu obsahu osobitým způsobem a významný počet sledujících, aby sami vytvořili normy toho, jak služba IGTV bude vypadat. V rámci nového formátu bude možné natáčet videa o délce 15 sekund až 60 minut, která budou rovněž moci obsahovat odkazy, což tvůrcům umožní zvýšit návštěvnost svých webových stránek či projektů. Detaily ohledně monetizace zatím nebyly zveřejněny, ale již nyní je jasné, že půjde o přímou konkurenci webů typu YouTube.

Více informací se nejspíš dozvíme již za pár hodin, protože Instagram má na dnešní podvečer naplánovanou tiskovou konferenci, která se s největší pravděpodobností týká právě služby IGTV.

Zdroj: TechCrunch, designboom