Zdroj: Leonardo Barbadoro

Živá mrtvá hudba: Italský skladatel diriguje největší robotický orchestr na světě

Díky digitálním hudebním nástrojům, které již dnes nabízí celá řada softwarových programů, může každý rádoby hudební producent řídit celý virtuální orchestr z jediného laptopu. Leonardo Barbadoro však tuto činnost posunul na úplně novou úroveň.

20. červen 2018 13:31:16

Barbadoro, známý také pod uměleckým jménem Koolmorf Widesen, se živí jako skladatel elektronické hudby a v současné době pracuje na svém nejnovějším albu s příznačným názvem Musica Automata. K programování hudebních nástrojů sice používá svůj počítač, ale díky velmi působivé robotické technologii jsou všechny nástroje skutečné. Svou hudbu skládá s pomocí robotického orchestru, který je schopen hrát na více než 50 akustických nástrojů od klavíru až po bicí.

György Ligeti – Musica Ricercata (PP2 automated piano tryout) #ligeti #musicaricercata #logosfoundation #automatedpiano #eyeswideshut #stanleykubrick #musicaautomata #barbadoro #leonardobarbadoro #robotmusic #kubrick

Příspěvek sdílený Leonardo Barbadoro (@koolmorfwidesen),

S touto technologií přišel poprvé do styku v roce 2011 a v roce 2014 nahrál desetiminutovou skladbu pro 19 robotů s názvem Musica Automata. Unešen nesčetnými možnostmi využití se rozhodl nahrát rovnou celý album, a dokonce začít s navrhováním svých vlastích robotů. Jeden z nich například hraje na velmi neobvyklý perský strunný nástroj. Aby mohl Barbadoro práci na albu, které má vyjít v roce 2019, dokončit, snaží se nyní získat potřebné finanční prostředky na Kickstarteru. Jako odměnu dárcům nabízí dané album v různých podobách včetně vinylu a také možnost zúčastnit se živého vystoupení.

A jak souhra takového robotického orchestru vypadá, můžete zhlédnout zde:

Zdroj: Digital Trends