TangMan Photography / Getty Images

Londýnská čtvrť City bude nejpozději od října 2018 využívat pouze energii z obnovitelných zdrojů

Moderní čtvrť s názvem City, která se nachází ve středu historického centra Londýna, zcela přechází na čistou energii, kterou bude již od října tohoto roku čerpat pouze z obnovitelných zdrojů.

19. červen 2018 12:54:39

Podle úřadů bude tento přechod zahrnovat instalaci solárních panelů na místní budovy, investice do větších projektů zaměřených na solární a větrnou energii a rovněž odebírání čisté energie přímo ze sítě. Londýn je jedním z řady měst napříč celým světem, které se snaží splnit své environmentální závazky plynoucí z Pařížské dohody. Jak uvádí server Climate Action Programme, londýnský starosta Sadiq Khan chce zvýšit solární kapacitu celého města tak, aby se do roku 2050 mohlo stát zcela uhlíkově neutrálním.

“Díky tomu, že budeme odebírat energii výhradně z obnovitelných zdrojů, budeme čistší a zelenější. Zároveň také snížíme naši závislost na rozvodné síti a některé budovy budou využívat uhlíkově neutrální elektřinu. Pro naši instituci se jedná o velký krok, který ukazuje, že jsme odhodláni stát se sociálně i environmentálně zodpovědnějšími,” řekla Catherine McGuinnessová, členka tzv. Corporation of London, správní instituce městské části City.

Zdroj: designboom, Climate Action Programme