Zdroj: YouTube / Barcroft Cars

Nizozemec si ze svého Chevroletu Corvette udělal auto na dálkové ovládání

Říká se, že muži sice stárnou, ale v nitru jsou celý život těmi malými zvědavými chlapci. A tento počítačový nadšenec, který si vytvořil auto na dálkové ovládání v životní velikosti, je toho perfektním důkazem.

16. červen 2018 14:51:28

Bývalý voják nizozemské armády Björn Harms si řekl, že ho jeho Chevrolet Corvette 2006 již tolik nebaví. Inspirován filmem Návrat do budoucnosti se ho rozhodl upravit a udělal z něj auto na dálkové ovládání. V rámci této modifikace musel vytvořit úplně celý systém, což ho stálo zhruba rok a půl času a 4 000 dolarů (80 000 Kč). Po zhotovení ovladače, které mu sama o sobě trvalo rok, následovala výroba prototypu a rozsáhlé testování, aby zajistil, že celý systém bude bezpečný. V případě, že ovladač s vozem ztratí kontakt, je systém naprogramován tak, aby vůz zastavil.


Zdroj: YouTube / Barcroft Cars

Samozřejmě se jedná spíše o zábavný vedlejší projekt, díky kterému si Harms může se svým sporťákem “zadriftovat” na prázdném parkovišti, aniž by v něm seděl. I tak si ale zaslouží uznání za působivé konstruktérské schopnosti, vzhledem k tomu, že vůz lze nadále zcela běžně ovládat z místa řidiče. A nyní si již tuto chlapskou hračku můžete užít na videu:

Zdroj: CNET