Zdroj: Beau Hudspeth/Digi-Gen Design Studios - Photography

Jak jediný dron pomohl mexickému městu snížit kriminalitu o 10 %

Drony v dnešní době nachází uplatnění v nesmírně široké škále oborů, a není tak žádným překvapením, že tuto technologii testují také policejní složky pro boj se zločinem.

14. červen 2018 08:44:47

Policie v mexickém městě Ensenada před časem do svých služeb přijala nového pomocníka, který město hlídá ze vzduchu. Je jím kvadrokoptéra DJI inspire 1. A tento dron během několika měsíců hlídkování zaznamenal poměrně působivé výsledky. Dle informací tamní policie měl podíl na více než 500 zatčeních, která vedla k 10% snížení celkové míry kriminality ve městě, přičemž největší dopad měl na loupeže v rodinných domech, jejichž počet se snížil dokonce o 30 %. Jako další přínos dronu policie uvádí, že snížil dobu odezvy při nouzových událostech.


Zdroj: Cape

Podle serveru WIRED byla tato strategie aktivní po dobu čtyř měsíců s průměrným počtem 25 misí na den, přičemž cíle jeho letu byly určeny množstvím tísňových hovorů z ednotlivých oblastí. Dron je ovládán z tamní řídicí místnosti, avšak velkou část jeho činnosti automaticky ovládá speciální software vyvinutý kalifornskou firmou Cape. “Nejběžnějším případem využití je reakce na tísňové volání, kdy dron lze přesměrovat do dané lokality ze vzduchu. Dostane se na místo dříve než policisté, a může jim tak poskytnout obraz o situaci,” říká Chris Rittler, generální ředitel firmy Cape.

Firma DJI před nedávnem spojila síly s firmou Axon, která nabízí moderní vybavení pro policejní složky, s cílem vyvinout speciální drony, které budou moci využívat policejní orgány po celém světě.

Zdroj: WIRED, designboom, Digital Trends