Zdroj: Ötztal Tourismus

V Rakousku bylo otevřeno nejvýše položené muzeum na světě zasvěcené Jamesi Bondovi

Muzeum s názvem 007 ELEMENTS ležící na vrcholu hory Gaislachkogl ve výšce 3040 metrů nad mořem je nejvýše položeným muzeem svého druhu na světě.

13. červen 2018 15:06:36

Lokalita lyžařského střediska Sölden byla pro zřízení muzea 007 ELEMENTS zvolena poté, co se zdejší zážitková restaurace s názvem ice Q objevila ve filmu Spectre, v pořadí 24. bondovce, jakožto Hofflerova klinika. Autorem instalace je rakouský architekt Johann Obermoser. Jedná se o ultramoderní interaktivní expozici, která návštěvníky v několika galeriích provede světem slavné nula nula sedmičky a představí jednotlivé unikátní prvky, kterými se Spectre, ale i další bondovky vyznačují.

Vnitřní galerie jsou inspirovány prací vizionářského produkčního návrháře Sira Kena Adama († 2016), který má výrazný podíl na podobě bondovských snímků především z 60. a 70. let. Působivý interiér je pak doplněn dechberoucími horskými panoramaty, které mohou hosté pozorovat skrz prosklené stěny muzea. Celá budova má stálou teplotu 1 °C, aby nedošlo k narušení permafrostu.

Muzeum bylo otevřeno včera, tedy 12. června, a dostanete se do něj lanovkou. Vstupné pro dospělého člověka pak stojí 22 eur.