Zdroj: Decentraland

Realitní byznys budoucnosti? V Genesis City si můžete koupit vlastní virtuální pozemek

Kousek země, který můžete označit za svůj vlastní. Několik stovek čtverečních metrů netknuté půdy, kde můžete popustit uzdu své představivosti. To vše nabízí tzv. “virtuální nemovitosti”, za které však zaplatíte nemalé sumy.

13. červen 2018 10:35:38

Genesis City je kus virtuální země, který má jen o něco menší rozlohu než Brno a kde mohou investoři kupovat jednotlivé pozemky za neuvěřitelné částky. Dokonce i za základní pozemek o rozloze 100 metrů čtverečních můžete nyní zaplatit až 200 000 dolarů (4 miliony Kč) v závislosti na jeho poloze. Důvodem šplhání cen je pevně daný počet pozemků, kterých je ve městě 90 000, a šance, že v budoucnu půjde o hlavní centrum virtuálního obchodu. Město je součástí širšího digitálního světa zvaného Decentraland, který běží na blockchainové měně Ethereum.

A majitelé daných pozemků si s nimi mohou skutečně dělat, co jen chtějí. Ryan Kunzmann například vlastní bar o rozloze 5,3 čtverečních kilometrů, který by v reálném světě byl největším na světě. To však není jediný z jeho počinů. Z jednoho ze svých větších pozemků totiž hodlá udělat virtuální muzeum umění. “Existuje mnoho skvělého umění, ke kterému se lidé nedostanou, obzvláště pokud nežijí ve velkém městě,” říká. Kunzmann v prosinci minulého roku zaplatil zhruba 15 000 dolarů (300 000 Kč) za 62 pozemků. Svou investici však o tři měsíce později získal zpátky prodejem pouhých 8 z nich.


Zdroj: Decentraland

Zásadní otázka této stále nafukující se bubliny však zní: Budou lidé skutečně v budoucnu trávit čas ve virtuální realitě? Při pohledu na nesmírný entuziasmus a obrovská množství peněz je zatím docela možné, že skutečně ano.

Zdroj: Futurism, Bloomberg