Zdroj: Porsche

Porsche oslavilo své 70. výročí stylově - novým konceptem 911 Speedster

Červen 1948 byl pro slavnou německou automobilku historickým milníkem, protože představila svůj první sportovní vůz – Porsche 356/1.

12. červen 2018 18:32:27

Nyní, o 70 let později, si firma ke svému výročí nadělila nový model s připínací střechou, který v sobě snoubí to nejlepší z bohaté historie kultovního designu s nejšpičkovějšími komponenty. Koncept Porsche 911 Speedster je skutečným zhmotněním samotné značky a preciznost z něj doslova čiší. Karoserii si Speedster vypůjčil od modelu 911 Carrera 4 Cabriolet, avšak s tím rozdílem, že jeho blatníky a přední i zadní kapota jsou vyrobeny z lehkých uhlíkových vláken.

Styl exteriéru pak vzdává hold bohaté historii tohoto vozu naplno. Vše začíná již stříbrno-bílým barevným provedením, které odkazuje na závodní vozy Porsche. Víčko palivové nádrže se pak nachází přímo uprostřed kapoty, což je zase prvek, kterým se vyznačovaly modely v 50. letech. Vše doplňují klasicky tvarovaná zpětná zrcátka a jedinečné světlomety.

Zatím se jedná pouze o koncepční model, přičemž v nadcházejících měsících se má rozhodnout o jeho případné sériové výrobě.

Zdroj: designboom