Zdroj: Instagram / cocacola_japan

Coca Cola přichází s průhlednou verzí svého nápoje. Vychutnat si ho ale můžete jen v Japonsku

Žádné kalorie, žádná barva a mírně odlišná příchuť od klasické verze. Coca Cola Clear však byla uvedena pouze na japonský trh.

11. červen 2018 19:48:11

V Japonsku poslední dobou vládne jakási posedlost čirými nápoji, v rámci které se nyní jako bezbarvý produkt objevuje vše od mléčných čajů až po kávu. A k tomuto trendu se nyní přidává také Coca Cola. U této značky se však nejedná o úplnou novinku. Poté, co její hlavní konkurent Pepsi v roce 1992 přišel s průhlednou verzi svého nápoje, který pojmenoval Crystal Pepsi, se Coca Cola v rámci držení kroku se zdánlivým trendem rozhodla pro stejný tah a přišla s nápojem Tab Clear. Ani jeden z nápojů si však velkou oblibu nezískal, a tak tento trend skončil ještě rychleji, než začal.


Zdroj: Instagram / cocacola_japan

Coca Cola však nyní usoudila, že vzhledem k zmíněnému japonskému trendu by svůj čirý nápoj mohla oživit. Jeho recepturu vyvíjela zhruba jeden rok, během kterého byly otestovány desítky vzorků různých variant. Výsledný produkt je pak více osvěžující než sladký z důvodu absence karamelových přísad, které jsou obsaženy v tradiční verzi coly. Zde však byly pro dosažení průhlednosti vynechány. Zda bude tento nápoj uveden na trh i v jiných zemích, Coca Cola dosud neuvedla.

Zdroj: SoraNews24, HighSnobiety