Zdroj: Tesla

Elon Musk oznámil, že nový Roadster bude mít ve výbavě raketové trysky

Generální ředitel Tesly Elon Musk se v sobotu na svém Twitteru poněkud rozpovídal o novém modelu Roadsteru a opět dokázal, že od něj můžeme očekávat ještě velké věci.

11. červen 2018 17:04:06

Jihoafričan v listopadu minulého roku přišel s překvapivým oznámením nového modelu Roadsteru, jehož technické parametry o míle překonávají starší model, který se na silnicích poprvé objevil v roce 2008, a někomu se mohou zdát až nereálné. Bude totiž disponovat baterií o kapacitě 200 kWh. Ta mu dle jeho slov umožní dosáhnout zrychlení z 0 na 100 za 1,9 sekundy a dojezd neuvěřitelných 1000 km na jedno nabití. “Tato čísla zní bláznivě, ale jsou reálná,” řekl Musk k v listopadu.

Nebyl by to však Elon Musk, kdyby se jednalo o pouhé zlepšení již stávajících parametrů bez zásadnější inovace. V sobotu na svém Twitteru prozradil, že nový Roadster, který má být na trh uveden v roce 2020, bude v rámci volitelné výbavy obsahovat “10 malých raketových trysek umístěných souvisle kolem vozu”. Tyto trysky dle jeho slov “dramaticky zlepší zrychlení, maximální rychlost, brzdění a zatáčení. Možná Tesle dokonce umožní létat…”

Načasování, které Musk pro zveřejnění této senzační informace zvolil, dost možná vůbec není náhodné. Tesla totiž v současné době již výrazně zaostává s plánovaným termínem pro uvedení na trh Modelu 3, v důsledku čehož téměř čtvrtina zákazníků požádala o vrácení peněz za své objednávky. Tato novinka tak veřejnosti opět vlila optimismus do žil.