Speed Art Dating — Šestého Šestý v Šest

Moderní doba si žádá moderní nástroje pro efektivní setkávání umělců, teoretiků a sběratelů, ale v neposlední řadě i osobností, které mají potenciál kulturu popularizovat.

4. červen 2018 17:55:26

Speed Art Dating je specifická varianta rychlého rande, zábavné a moderní metody seznamování tváří v tvář. Další díl úspěšných prezentací umělců v Příčné 1 na Praze 1 proběhne 6.6. 2018 od 18 hodin.

Během jedné seznamovací akce, jejíž součástí je i expozice děl prezentujících umělců, účastníci ze dvou skupin poznají kolem deseti osob. První skupinou jsou umělci a druhou jsou sběratelé, teoretici a popularizátoři. Co vznikne z jejich setkání je pouze na nich. Sledovat jejich výsledky bude možné na sociálních sítích přes hashtag: #speedartdating

„Původní koncept akce měl vyznít jako ironický happening, jenž měl přiblížit, co vše dnes musí vizuální umělec absolvovat k tomu, aby se jeho práci dostalo adekvátní pozornosti. Celá věc ale hned při první akci zafungovala jako efektivní nástroj a bude se pravidelně opakovat. Přizvaní teoretici umění si vyhlídli nové osobnosti ke spolupráci, sběratelé kupovali díla již v počátku večera a VIPs českého Instagramu sdíleli obsah, s kterým by se jejich fanoušci pravděpodobně jinak nikdy nesetkali.“ Říká autor akce a provozovatel Ex Post Prokop Bartoníček.

Více informací na Facebooku.

Pozvání na aktuální díl efektivních prezentací umělců tentokrát přijal dvojnásobný počet sběratelů než v březnu. Známé osobnosti, které potvrdily svoji účast a chystají se tak jimi vybrané umělce mediálně podpořit, jsou tentokrát herečka Ester Gaislerová a YouTuber Martin Carev.

Vystavující a prezentující se umělci:

Lukáš Kalivoda
Eva Pelechová
Martin Rajčan
Mark von Rosentstiel
Jakub Roztočil
Milan Sodoma

Profesionální seznamovací akce, která bude jak vernisáží tak vlastně i performancí se bude konat každé tři měsíce v pražském kulturním centru Ex Post u Karlova náměstí. Doprovázet jí bude série pravidelných středečních komentovaných prohlídek a setkání s umělci s názvem Mikrodávka kultury v Ex Post.