Zdroj: Richard Ramchurn

The Moment: film, jehož děj můžete ovládat pomocí své mysli

Richard Ramchurn z Nottinghamské univerzity natočil film, jehož příběh se odvíjí v závislosti na mozkové aktivitě diváka.

31. květen 2018 16:29:22

Každá scéna filmu s názvem The Moment byla natočna v několika verzích, což znamená, že existují miliardy různých potenciálních scénářů, podle kterých se jeho děj může odehrávat. Během sledování mají diváci na hlavě headset s funkcí EEG. “Tento headset čte opravdu malé elektrické signály generované pohybem neuronů v mozku. Tím získáme data o pozornosti, která jsou odeslána přes bluetooth do počítače, kde jsem vytvořil multimediální systém, který na základě těchto dat volí různá narativní vlákna,” říká režisér filmu Richard Ramchurn.


EEG headset, zdroj: Zdroj: Sky News/Nottingham University

Děj filmu je zasazen do dystopické budoucnosti, kde jsou jeho hlavní hrdinové nuceni bojovat o svůj holý život. Ačkoli může divák svou myslí ovládat děj filmu, konec změnit nemohou, protože je jen jeden. Ramchurn tvrdí, že v takovém případě by se jednalo o “příliš velkou uměleckou svobodu”, ale zároveň dodává: “Vím, že nyní tu ta technologie ještě není, ale za 10 až 15 let bychom mohli vytvářet vlastní obsah přímo ze své mysli.”

Premiéra filmu se uskuteční 7. června na britském festivalu Sheffield Doc/Fest. Zde se můžete podívat na trailer:

Zdroj: Sky News, BBC