Zdroj: EPA

Richard Branson oznámil, že se svou firmou Virgin Galactic poletí do vesmíru již během několika měsíců

Britský podnikatel a multimiliardář v současné době prochází astronautským výcvikem.

27. květen 2018 15:51:13

Vypadá to, že Richard Branson se svou společností Virgin Galactic zasadil svým konkurentům v závodu o komerční dobývání vesmíru, především Muskově SpaceX a Bezosově Blue Origin, velmi tvrdou ránu. Britský obchodní magnát přišel s informací, že první cestu do vesmíru v raketoplánu SpaceShipTwo podnikne již v průběhu několika následujících měsíců. “Bavíme se tady o několika měsících, nikoli letech, takže je to blízko,” řekl v rozhovoru pro BBC Radio 4.


SpaceShipTwo, zdroj: Virgin Galactic/Mark Greenberg

Sedmašedesátiletý Branson se v současné době na tuto revoluční cestu připravuje a prochází astronautským výcvikem. “Chodím na kondiční cvičení, centrifugu další tréninky, aby mé tělo cestu do vesmíru dobře zvládlo,” popisuje. A zmínil se také o svých konkurentech v průmyslu moderního vesmírného cestování. “Elonovi se fantasticky daří dostávat do vesmíru náklad a pořád staví větší a větší rakety,” vyjádřil svůj respekt k firmě SpaceX. Dle Bransonova názoru se však hlavní závod v komerční přepravě lidí do vesmíru odehrává právě mezi ním a Jeffem Bezosem. “Myslím, že pokud jde o to, kdo jako první dostane lidi do vesmíru, jsme na tom velmi podobně a bude to o fous,” řekl na adresu generálního ředitele Amazonu.

“Především to musíme provést bezpečně. Je to spíš závod se sebou samými, abychom zajistili, že máme raketoplán, který tam lidi dokáže dostat bezpečně,” dodal Branson. Která z těchto tří společností je vaším favoritem?

Zdroj: HypeBeast