Zdroj: YouTube

Kultovní Harley-Davidson, na kterém se Arnold Schwarzenegger vozil jako Terminátor, jde do dražby

Aukce, ve které se kromě památného motocyklu budou dražit také další předměty z této filmové klasiky, proběhne začátkem června.

22. květen 2018 14:56:36

S uvedením filmu Terminátor 2: Den zúčtování do kin v roce 1991 započala rovněž nová generace počítačem generované grafiky, která byla v té době stále hudbou budoucnosti. Jednou z nejpamátnějších scén filmu je však stará dobrá hospodská rvačka, při které nahý T-800 ztvárněný Arnoldem Schwarzeneggerem nelítostně zmlátí skupinku drsných motorkářů a jednomu z nich následně ukradne motorku. Model Fat Boy značky Harley-Davidson poté figuruje také v jedné z nejlepších automobilových honiček, které kdy filmové plátno spatřilo. A právě tuto motorku si nyní bude moci kdokoli koupit v aukci.

Harley, na kterém Terminátor brázdil ulice Los Angeles, je součástí aukce s názvem Icons & Legends of Hollywood, kterou pořádá firma Profiles In History a uskuteční se 5.–8. června. Odhadovaná prodejní cena se pohybuje v rozmezí 200 000–300 000 dolarů (4–6 milionů Kč). Nejedná se však o jediný dražený předmět z tohoto filmu. Součástí aukce je také „punková“ kožená bunda, ve které se Schwarzenegger na Harleyi proháněl, a dokonce obsahuje zakrvácené díry po kulkách!

Pokud jste na některou ze scén, ve kterých tento Harley figuroval, náhodou zapomněli, zde si je můžete připomenout:

Zdroj: Digital Trends