Zdroj: The Boring Company

Musk slibuje, že cesta jeho podzemním tunelem bude stát pouhý 1 dolar

Elon Musk prozradil další zajímavé detaily o provozu dopravních tunelů, které jeho firma The Boring Company momentálně buduje pod americkým městem Los Angeles.

21. květen 2018 15:46:30

Nové informace oznámil Musk na setkání s občany, na které, ironicky, v důsledku dopravní zácpy dorazil pozdě. Tunely se budou nacházet v hloubce 10 až 30 metrů pod zemí a na rozdíl od konceptu letecké dopravy, se kterým přišel například Uber, o nich lidé na povrchu nebudou vůbec vědět. “V obytných čtvrtích nemůžete létat byť těmi nejtiššími helikoptérami, aniž byste někoho obtěžovali. Když ale hloubíte tunel, je vcelku obtížné to registrovat. Jsme neviditelní,” tvrdí Musk. A dle jeho slov by rovněž mělo jít o jeden z cenově nejdostupnějších způsobů veřejné dopravy, protože zhruba 20kilometrová cesta z centra Los Angeles na letiště bude údajně stát pouhý 1 dolar.

Ačkoli jsou tunely stále ve fázi testování, zastupitelé města již dali zelenou zhruba čtyřkilometrovému úseku trati. Musk chce však pod Los Angeles vybudovat celou dopravní síť, která bude přístupná prostřednictvím stovek mini stanic o velikosti parkovacího místa. S postupem času chce pak ambiciózní Jihoafričan pomocí tohoto systému propojovat celá města, jako například Los Angeles a San Francisco, přičemž přepravní kapsle budou moci dosahovat rychlosti až 1220 km/h.

Na to, jak bude doprava v tunelech vypadat, se můžete podívat zde: