image © andri margadant

BMW motorrad představuje jednorázové závodní motocykly

Tuhle oplechovanou bestii nebude vůbec jednoduché zkrotit. BMW představilpo hned dva jednorázové motockyly pro monacký závod Sultans of Speed

20. květen 2018 20:47:56

Pod heslem “rychlost je naše náboženství”, na festivalu The Reunion v Monze, v Itálii motockly vždy způssobí nemalý rozruch. Událost je zároveň první etapou závodů Sultans of Sprint, kde si fanoušci a konstruktéři dvoukolových vozidel z celé Evropy mohou vyzkoušet své výtvory ve dvousetmetrovém sprintu.

Poprvé ve své čtyřleté historii byla zavedena tzv. tovární třída, která umožní startovat i motocyklům s čtyřtaktními nebo vodou chlazenými motory. A právě to je moment, kdy přichází do hry BMW, které ve spolupráci s VTR vytvořilo hned dva silné, tvůrčí, ale bláznivé prototypy. Na festivalu The Reunion 2018 v bude v závodu Sultans of Speed debutovat motocykl s názvem Spitfire, založený na původní vodou-chlazené R 1200 R.

Chceme se stát ještě více radikální, a postavit nejvíce komplexní VTR motorku ma světě,” dodává Daniel Weidmann, vlastník a výkonný ředitel VTR Motorrad a VTR Customs.