Google spouští YouTube Music a YouTube Premium

Spotify a Apple Music se už velice brzy dočkají nového rivala ve hře

17. květen 2018 16:51:54

Google se chystá spustit novou hudební streamovací službu – YouTube Music. Ta kromě jiného nabídne playlisty šité míru podle uživatelské historie na YouTube. Spuštění nové služby Google chystá už na 22. květen, alespoň tak o tom informují svém blogu.

Nová verze YouTube Music bude doprovázena reklamami, tudíž bude pro uživatele zcela zdarma, pro ty náročnější však Google nabízí i placenou variantu YouTube Premium, díky které si uživatel bude moci vychutnat svou oblíbenou hudbnu bez reklam, jenom za 9,99 dolaru, tedy necelých 217 Kč. YouTube se rovněž chystá předplatitelům nabídnout službu YouTube Premium, která je vylepšenou verzí YouTube Red. Ta přijde všechny nové členy na 11,99 dolaru a pro stávající klienty se cena nezmění.

Svou novou službu se Google chystá zavést ve Spojených státech, Austrálii, na Novém Zélandu, v Mexiku a Jižní Koreji. Do několika dalších zemí by měla být služba nabídnuta už v následujicích týdnech, či měsících. Česká republika i Slovensko na seznamu však chybí, takže si ještě nějakou tu dobu budeme muset počkat, až se služba stane relevantní i pro nás. Jakou steamovací službu používáte vy?

zdroj: čtk