Zdroj: Foster & Partners

Studio Foster a Partners představilo návrh nového udržitelného města, které vznikne v Indii

Architektonická firma Foster & Partners pracuje na návrhu nového hlavního města indického státu Ándhrapradéš, které se má stát jedním z nejudržitelnějších měst světa.

15. květen 2018 18:04:21

Město Amaravati, které leží na řece Krišně, se ve své nové podobě bude rozprostírat na ploše 217 čtverečních kilometrů a má být jedním z nejudržitelnějších měst na světě. Centrem města bude procházet komplex vládních budov o délce zhruba 5,5 kilometru, který bude lemován úzkými jezírky a stromovými alejemi. Voda a zeleň tak budou tvořit více než 60 % této centrální části města, přičemž lidé budou k přepravě moci využít možnosti tzv. zelené dopravy jako cyklostezky, vodní taxi, či elektrické automobily, kterým budou uzpůsobeny silnice.

Ústřední budova komplexu vládních budov pak bude obklopena sladkovodním jezírkem a její 250metrová kuželovitá střecha se bude tyčit nad celým městem. “Tento návrh v je výsledkem našeho desítky let dlouhého výzkumu trvale udržitelných měst a jsou v něm zakomponovány také nejnovější technologie, které se nyní v Indii vyvíjejí,” uvedl Norman Foster, zakladatel studia Foster & Partners.

Tento projekt však není jediným zajímavým počinem tohoto architektonického studia. Nedávno totiž přišlo rovněž s konceptem nákladního hyperloopu, který by mohl přinést revoluci do nákladní dopravy. Přečíst si o něm můžete zde.

Zdroj: Dezeen