foto: bostondynamics.com

Každý občas potřebuje na čerstvý vzduch, dokonce i roboti

Atlas z Boston Dynamics vám v novém videu předvede své nové zkušenosti

12. květen 2018 20:59:56

O progresu vývojářské společnosti Boston Dynamics vás neinformujeme poprvé a rozhodně ani naposled. Massachusettská firma zaznamenává velké úspěchy na poli robotiky už od roku 1992, kdy vznikla. Od té doby stihla postavit slušné portfolio robotů, o kterých rádi informují skrze svůj YouTube kanál.

Právě tam se nyní objevily hned dvě nové videa. V prvním videu můžeme vidět dvojpólového humanoida jménem Atlas zdolávajicího různé teréní podmínky, které mu však nezpůsobují žádný závažný problém, ba naopak, se všemi si hravě poradí. Naučit robota unikátnímu mechanismu lidské chůze není vůbec jednoduchá záležitost, v Boston Dynamics jsou však už velice blízko tomu příjít na kloub. Dobrá práce Atlasi!

Ve své druhé nahrávce Boston Dynamics předvádějí funkce svého dalšího robota, kterým není nic jiného, než oblíbený SpotMini, jenž formou svého těla může připomínat jakési domácí zvíře. Ve videu si můžete prohlédnout, jak SpotMini zvládne plně autonomně naplánovat a zrealizovat cestu skrze Boston Dynamics headquarters. Senzory na jeho přední i zadní části mu dovolí fyzický svět kolem v reálném čase zařadit do “mapy”, kterou si robot pečlivě zaznamenává. Po té co byl proveden po domě svými konstruktéry už cestu zvládl naprosto sám, bez jediné pomoci.

zdroj: bostondynamics.com