Zdroj: Aston Martin

Když auta nestačí: Aston Martin přichází s luxusní ponorkou, která je jako vystřižená z bondovky

V Aston Martin si řekli, že i podmořští cestující by měli mít možnost užít si výhledy na vodní svět z pohodlí kožených sedaček.

4. květen 2018 12:35:20

Slavná automobilka Aston Martin minulý rok spojila síly s firmou Triton Submarines a společně představily koncept luxusní osobní ponorky s názvem Project Neptune. Nyní firmy konečně odtajnily více detailů a vypadá to, že obě ze sebe při tomto počinu vydaly to nejlepší, ať už jde o design z dílny Astonu nebo o know-how, kterým disponuje zase Triton. V ponorce se nachází tři sedadla, jedno pro pilota a dvě pro spolucestující. Její maximální rychlost je necelých 10 km/h, avšak disponuje čtyřikrát větším zrychlením než všechny ostatní modely ponorek firmy Triton.

V interiéru pak najdete kůží potažené sedačky s logy Aston Martin, zatímco zbytek kabiny je vyroben z ultralehkých uhlíkových vláken. Technický ředitel firmy Triton Submarines John Ramsay řekl: “Interiér je čistě Aston Martin. Prototypy vypadají fantasticky a jsou zároveň funkční i nádherné.” Potenciální zákazníci budou mít na výběr ze tří designových provedení. Project Neptune bude poprvé oficiálně představen na veletrhu LYBRA Superyacht Show v Barceloně.

Kolik budou muset zájemci za tuto ponorku zaplatit, dosud nebylo zveřejněno, nicméně dá se předpokládat, že nebude, jak se říká, za hubičku.

Zdroj: Hypebeast