Zdroj: Foster + Partners

Nákladní hyperloop? Britské studio představilo svou vizi nákladní dopravy budoucnosti

Rostoucí poptávka po rychlé přepravě zboží nás nutí k vytvoření nového, efektivnějšího systému, který bude zároveň šetrný k životnímu prostředí. A tento koncept by mohl být řešením.

3. květen 2018 15:04:00

Britské architektonické studio Foster + Partners zveřejnilo video, ve kterém představuje svou vizi vysokorychlostního nákladního hyperloopu s názvem DP World Cargospeed. Koncept vznikl spoluprací s celosvětovým provozovatelem přístavů DP World a firmou Virgin Hyperloop One, jejímž majoritním akcionářem se vloni stal Richard Branson. Tyto firmy přišly s vizí infrastrukturní sítě, která bude využívat technologii hyperloopu pro rychlou a bezpečnou přepravu nákladu rychlostí až 1126 km/h.

Ačkoli byla tato technologie zprvu zaměřena na přepravu lidí, tyto firmy věří, že nákladní doprava pro ni představuje úplně nový potenciál. „Je důležité, abychom vyvinuli integrovanou a udržitelnou vizi infrastruktury, která nám umožní rozvíjet a přizpůsobit stávající města a navrhovat nová, která budou v harmonii s přírodou a naší drahocennou planetou,“ řekl Norman Foster, zakladatel studia Foster + Partners.

Nyní si již můžete vychutnat prezentační video:

Zdroj: Dezeen