Zdroj: Robert Xiao

Budoucnost chytrých hodinek? Nový prototyp vám dokáže promítnout dotykovou obrazovku na ruku

Chytré hodinky už pomalu přestávají být vnímány jako doplňky smartphonů, protože si vytvořily svou vlastní kategorii.

25. duben 2018 18:19:12

Přes velkou oblíbenost se však uživatelé těchto zařízení potýkají s jedním zásadním problémem, kterým je miniaturní dotyková plocha. A protože dotykové ovládání je v současnosti nejlepším způsobem interakce s mobilními zařízeními, představuje tento problém velkou výzvu. V ústavu Future Interfaces Group, který spadá pod Carnegieho–Mellonových univerzitu, se ale výzev nebojí a vyvinuli prototyp chytrých hodinek, které dotykovou obrazovku promítnou na ruku uživatele.

V hodinkách se nachází speciální laserový projektor, jehož světlo je dostatečně jasné, aby bylo vidět jak uvnitř, tak také venku na denním světle. Dotyková gesta pak rozpoznává senzorové pole, které snímá hloubku dotyků. A dočkáme se těchto inovativních hodinek v dohledné době také v regálech obchodů? Dost možná ano. “Na testování konceptu tohoto hardwaru jsme spolupracovali s firmou ASU Tech, která je v dobré pozici pro jeho uvedení na trh. Víc k tomu říci nemohu,” řekl Chris Harrison, ředitel ústavu FIG.

Je tak docela dost možné, že se realitou stane další z futuristických technologií, které jsme dosud vídali pouze ve sci-fi filmech. A jak ovládání hodinek probíhá, se můžete podívat zde:

Zdroj: Digital Trends.com