Do komiksové historie s bichlí Arkwright Integral

Kniha Arkwright Integral o 608 stranách, bude obsahovat grafické romány Dobrodružství Luthera Arkwrighta a jeho přímé pokračování Srdce Impéria.

23. duben 2018 15:11:57

Teploměr šancemetru na stránkách Comics Centra už dávno vylétl na 100%, takže je jisté, že kniha vyjde. Jestli chces i ty svůj výtisk se jmenovkou, tak neváhej s objednáním. A co tě vlastně v chystaném grandiózním vydání čeká?

Velkoformátová kniha Arkwright Integral o 608 stranách, bude obsahovat grafické romány Dobrodružství Luthera Arkwrighta a jeho přímé pokračování Srdce Impéria. Jejich autorem je britský výtvarník Bryan Talbot, který prvně jmenovanou knihou položil základy pro vznik moderních komiksů pro dospělé – grafických románů. Toto dílo se řadí mezi zásadní počiny v historii komiksu.

Ve svých dvou arkwrightovských románech spojuje Talbot science fiction, steampunk i fantasy do jednoho neuvěřitelného celku, doplněného dechberoucí kresbou. 

V první knize je cestovatel mezi paralelními světy, agent světa Para 00-00-00, člověk bez minulosti, Luther Arkwright vyslán, aby ve světě Para 00-72-87 vytvořil vhodné podmínky pro zákrok Rozkolníků a umožnil tak vystopování jejich základny. Ale nic není takové, jak se na první pohled může zdát. 

Děj Srdce Impéria se odehrává o dvacet tři let později. Princezna Viktorie má za sedm dní slavit narozeniny, a celé Britské impérium se chystá na velkolepé oslavy Dne vítězství. Začíná se však vynořovat spousta nezodpovězených otázek, například kam se poděl její otec Luther Arkwright?

Svazek obsahuje:

- Dobrodružství Luthera Arkwrighta

- Srdce Impéria aneb Odkaz Luthera Arkwrighta

- 608 černobílých a barevných stran

- vyšší kvalitu tisku díky novému zpracování podkladů z prvního vydání

- velkou redakční úpravu původních překladů

- řadu doprovodných článků, vysvětlivek a bonusového materiálu

- předmluva pro české čtenáře od Bryana Talbota

- unikátní číslo výtisku

- speciální stranu se jmény všech kupujících