Zdroj: Open Heritage/Google

Google Arts & Culture vás vezme na prohlídku památných míst celého světa ve virtuální realitě

Díky novému projektu neziskové organizace CyArk, se nyní můžete vydat na virtuální prohlídku těch nejvzdálenějších historicky významných míst světa

23. duben 2018 13:46:01

Projekt s názvem Open Heritage poskytuje virtuální přístup k 26 památkám světového dědictví v 18 různých zemích, a to společně s informacemi o každém místě, 3D modely a technologií laserového skenování. “Data o těchto místech jsme shromažďovali 15 let. A Google nás oslovil s možností otevřít naše archivy mnohem širšímu publiku, což jsme chtěli již dlouhou dobu udělat,” řekl v rozhovoru pro NBC News ředitel organizace CyArk John Ristevski.

Podle Ristevskiho by tento projekt mohl poskytnout nové informace nejen laikům, ale také amatérským historikům. Pro virtuální prohlídku si můžete zvolit hned řadu míst, která se do dějin zapsala tučným písmem, od starověkých chrámů v řeckém Korintu až po Lincolnův památník ve Washingtonu. Nejoblíbenější destinací virtuálních turistů je však mayská astronomická observatoř Chichén Itzá v Mexiku.

A některé z daných památek jsou tak nedostupné, že tato virtuální návštěva je s velkou pravděpodobností jediným způsobem, jak jejich atmosféru zakusit. “Mnohá z těchto míst jsou, ať už z jakéhokoli důvodu, veřejnosti nepřístupná,” dodal Ristevski.

Zdroj: Digital Trends.com