Zdroj: Ethan Miller/Getty Images

Hackeři se vloupali do systému kasina přes digitální termostat akvária v jeho lobby, odnesli si databázi nejvíce utrácejících hráčů

V dnešní době se v našich domácnostech nachází čím dál více chytrých spotřebičů a přístrojů, k jejichž ovládání nám stačí jeden telefon.

16. duben 2018 19:02:23

Ředitelka firmy zabývající se kybernetickou bezpečností se podělila o příběh, ve kterém popsala, jak hackeři získali přístup do databáze milionových hráčů jednoho nejmenovaného kasina přes digitální termostat akvária, které se nacházelo v jeho lobby. Podle serveru Business Insider pověděla ředitelka firmy Darktrace Nicole Eaganová účastníkům konference v Londýně o tom, jak kyberzločinci využili zranitelnosti “chytrého” termostatu. “Útočníci ho použili, aby se dostali do sítě. Poté našli databázi největších hráčů, kterou pak zase přes daný termostat přenesli na cloud,” řekla Eaganová.

Taková síť propojených zařízení, ve které může být vše od auta až například po zmíněný termostat, bývá označována také jako tzv. internet věcí (IoT). A situace se v současné době vyvíjí tak, že do této sítě přidáváme další a další chytré přístroje, ale přitom se jen zřídka zamýšlíme nad tím, jaká bezpečnostní rizika mohou jednotlivá zařízení představovat. A přestože lze poměrně jistě říci, že na vás vaše sekačka v dohledné době nezaútočí, rozmach neregulovaných IoT zařízení představuje neustále nové hrozby pro firmy zabývající se kybernetickou bezpečností, a tím pádem také pro nás, koncové uživatele.

Zdroj: Digital Trends.com