Zdroj: Electronic Beats.net

Máte rádi vinylové desky? Rakouský startup pracuje na vývoji "HD vinylu", k dostání by měl být již příští rok

Vinylové desky v současné době zažívají překvapivé obrození, které je způsobeno jednak nostalgií mileniálů, ale také stále novými technologiemi pro výrobu gramofonů.

15. duben 2018 14:37:04

Zatímco prodeje CD nosičů a digitální hudby v důsledku online streamovacích služeb jako například Spotify stále klesají, vinylových “elpíček” se podle americké televize CNBC v roce 2016 prodalo 13 milionů, což je nejvyšší počet od roku 1991. A rakouský start-up s názvem Rebeat Innovations se nyní snaží oživit i vinylové médium jako takové a dát mu novou high-tech tvář. Svůj počin označuje jako “HD vinyl”.

Zakladatel start-upu Günter Loibl v rozhovoru pro hudební server Pitchfork uvedl, že pro realizaci projektu získali financování ve výši téměř 5 milionů dolarů (100 milionů Kč). V současné době již pracují na dokončení inovativního laserového systému, s pomocí kterého bude možné vyrábět desky, které budou ve srovnání s těmi tradičními disponovat lepší kvalitou zvuku, vyšší hlasitostí, větší konzistentností a delšími hracími časy. Další výhodou pak je, že tyto HD vinyly budete moci přehrát na jakémkoli současném gramofonu.

“Naším cílem je oficiálně představit testovací stampery (negativní otisky disku, ze kterých se lisují jednotlivé kopie – pozn. red.) na konferenci Making Vinyl v říjnu. Zbylé jemné úpravy poté zaberou ještě osm měsíců. *První HD vinyly bychom tedy měli vidět v obchodech v létě 2019,”* říká Loibl.

Pokud byste se o budoucnosti vinylových desek chtěli dozvědět více, Günter Loibl vám o ní poví v následujícím rozhovoru:

Zdroj: Digital Trends.com