Zdroj: Space Nation

Nová aplikace pro výcvik astronautů nabízí jedinečnou formu cvičení, a dokonce možnost získat skutečný výlet do vesmíru

Aplikace Space Nation Navigator je první svého druhu, protože vám umožní trénovat jako astronaut a získat letenku do vesmíru.

13. duben 2018 15:25:14

Finský start-up Space Nation přišel s aplikací, která nabízí tréninkové režimy ve stylu výcvikových táborů společně s vědomostními kvízy, které jsou zakomponovány do dobrodružného příběhu. Účelem aplikace není otestovat pouze fyzické, ale také kognitivní a sociální schopnosti uživatele jako například řešení problémů nebo zvládání krizových situací.

Uživatelé prochází jednotlivými úrovněmi, které nabírají na obtížnosti, a sbírají přitom body. Při dosažení určitých milníků v programu pak mohou dokonce vyhrát ceny. Po třech 12týdenních cyklech bude zhruba 100 účastníků z celého světa vybráno, aby se účastnili opravdového výcvikového kempu. Z této skupiny nakonec vzejde 12 jedinců, kteří se budou moci zúčastnit ještě intenzivnějšího astronautského výcviku o délce 10 týdnů, který proběhne na Islandu a bude natáčen a vysílán. Vítěz pak bude moci zdarma letět do vesmíru.

Aplikace byla uvedena na trh včera, tedy 12. dubna. A není náhoda, že ve stejný den roku 1961 sovětský kosmonaut Jurij Gagarin jako první člověk vzlétl ke hvězdám. Pokud byste se chtěli zapsat do historie prozkoumávání vesmíru i vy, můžete si aplikaci zdarma stáhnout na Google Play (na verzi pro iOS se údajně pracuje).

Zdroj: Digital Trends.com