Zdroj: BBC/YouTube

YouTube napadli hackeři. Poškozena byla řada populárních hudebních videí, Despacito dokonce úplně zmizelo

Neznámí hackeři si posvítili na server YouTube, kde poškodili řadu celosvětově populárních hudebních videoklipů, včetně toho nejsledovanějšího

10. duben 2018 16:16:15

Server YouTube se dnes podle všeho stal obětí neznámých hackerů, kteří poškodili několik vysoce sledovaných hudebních videoklipů. Mezi interprety, které útok postihl, patří například Chris Brown, Drake, Shakira, DJ Snake, Selena Gomez, Katy Perry či Taylor Swift, přičemž všichni z nich svá videa vydávají prostřednictvím kanálu Vevo. Dosud není jasné, zda hackeři získali přístup k jednotlivým kanálům, nebo zda má útok spojitost přímo s firmou Vevo.

Co však jasné je, že pozornosti hackerů neunikl ani nejsledovanější hudební videoklip světa, tedy Despacito od Luise Fonsiho a Daddy Yankeeho. Náhledový obrázek videa byl nejprve změněn a nahrazen snímkem gangu maskovaných mužů se zbraněmi v ruce, který pochází z seriálu Money Heist od Netflixu. Video následně z YouTube úplně zmizelo, nicméně nyní ho lze již znovu najít v původní podobě.

K útoku se přihlásili hackeři vystupující pod přezdívkami Prosox a Kuroi’sh, přičemž Prosox na svém Twitteru uvedl, že ke změně názvů videí použil „skript“.


Google, který server YouTube provozuje, se k situaci zatím nevyjádřil.

Zdroj: The Verge