Karlmann King je nejdražším SUV na světě

Jeho cena převyšuje $2.2 milionu dolarů, jak se vám líbí?

27. březen 2018 22:08:04

Pokud nevíte co s pěnezi a potřebujete je zoufale utratit, Karlmann King je nejdražší SUV, které si můžete koupit. Jeho cena přesahuje úctyhodných $2.2 milionu dolarů. Monstrózní vozidlo bylo představeno v Dubaji, jeho výroba je omezena na pouchých dvanáct kusů a makalo na něm více než 1800 lidí z celé Evropy.

Šestimetrové SUV je založěno na platformě Fordu F-550 a vážní čtyři a půl tuny. Pokud si jej bude zákazník přát v neprůstřelné variantě, jeho hmotnost zvyýší na 6 tun. Díky nadměrné váze je však maximální rychlost vozidla omezena na pouhých 150 km/h. Jeho masivní motor V10 o objemu 6,8 litru vyprodukuje zhruba 400 koňských sil.

Vnitřní čalounění je nabízeno ve spoustě různých barevných odstínů a je doplněno LED designem noční oblohy na stropě. Mezi funkce patří Hi-Fi zvuk, televize s ultra HD 4K rozlišením, soukromý trezor a telefonní projekční systém. K dispozici je také možnost přidat satelitní televizi a telefon, stejně jako vestavěnou ledničku, kávovar, nebo elektrický stůl. Všechny tyto funkce lze ovládat prostřednictvím aplikace pro smartphony.