Speed Art Dating — rande s umělcem

Moderní doba si žádá moderní nástroje pro efektivní setkávání umělců, teoretiků a sběratelů, ale v neposlední řadě i osobností, které mají potenciál kulturu popularizovat. Speed Art Dating je specifická varianta rychlého rande, zábavné a moderní metody seznamování tváří v tvář. První akce v Přícné 1 na Praze 1 proběhne 28.3. 2018 od 18 hodin.

21. březen 2018 16:19:30

Během jedné seznamovací akce účastníci z dvou skupin poznají kolem deseti osob. První skupinou jsou umělci a druhou jsou sběratelé, teoretici a popularizátoři. Co vznikne z jejich setkání je pouze na nich. Sledovat jejich výsledky bude možné na sociálních sítích přes hastag #speedartdating.

Sleduj událost na Facebooku ať ti nic neunikne.

Hravou formu setkání profesionálů z pole výtvarného umění svojí účastí podpořili již etablované osobnosti české malby Michal Škapa a Jakub Hubálek, či kurátorka Hana Sládková. Akce je však věnována zejména těm méně známým autorům, kteří tak budou mít možnost čtyřikrát ročně oslovovat prestižní české teoretiky a přední sběratele.

Důležitou roli v tomto „ironickém, ale jistě funkčním aktu”, jak ho označuje jeho autor a umělec Prokop Bartoníček, sehrají i celebrity a další popularizátoři. VIP osobnosti, které mají desítky a stovky tisíc fanoušků na svých Instagramech, budou tvorbu vybraných umělců přibližovat širší veřejnosti. První hvězdy, které přislíbili účast na prvních dílech jsou Ester Gaislerová, Aneta Vignerová, Agáta Hanychová či YouTuber Martin Carev.

„Co vznikne z jejich setkání je pouze na nich a sledovat jejich výsledky bude možné na sociálních sítích přes hastag #speedartdating.“

Profesionální seznamovací akce, která bude sama o sobě vernisáží i performancí, se bude konat každé tři měsíce v pražském kulturním centru Ex Post u Karlova náměstí. Doprovázet ji bude série pravidelných středečních komentovaných prohlídek a setkání s umělci s názvem Mikrodávka kultury. Pravidelné otevírací dny jsou pak v *Ex Post od středy do soboty*.