Aerion a Lockheed Martin: První nadzvukový business jet už velice brzy

Společnosti Aerion a Lockheed Martin spojily své síly

28. únor 2018 14:53:24

Společnosti Aerion a Lockheed Martin spojily své síly a společně pracují na vývoji vůbec prvního nadzvukového letounu k osobnímu či komerčnímu využití. Jejich nový proudový letoun ponese název AS2. Podle dostupných vyjádření a vzhledem ke společné aktivitě obou společností lze odhadnout, že se AS2 dostane do vzduchu velmi brzy.

Předseda podniku Aerion Robert M. Bass o spolupráci s Lockheed Martin uvedl: „Tento vztah je naprosto klíčový k vytvoření nadzvukové renesance. Co se týče nadzvukového know-how, schopnosti společnosti Lockheed Martin jsou dobře známé a legendární. Sdílíme s Lockheed Martin závazek k dlouhodobému rozvoji efektivních civilních nadzvukových letadel.“

„Jsme nadšeni, že budeme spolupracovat se společností Aerion na vývoji nové generace efektivního nadzvukového proudového letadla, který bude potenciálně sloužit jako platforma pro průkopníky budoucích nadzvukových letadel,“ uvedl Orlando Carvalho, výkonný viceprezident Lockheed Martin Aeronautics.

Toto partnerství bylo oznámeno na závěr předchozí dvouapůlroční spolupráce mezi Aerion a společností Airbus. Právě Airbus dokončoval předběžnou konstrukci letounu. Nová aliance mezi Aerionem a Lockheed Martin se snaží dále rozvíjet aerodynamiku a konstrukční řešení při zohlednění ještě vyšších rychlostí.