BiggBoss vydává další knihu > Lubomír Typlt: Tikající muž

Už 20. 11. 2015 vydá výtvarník Lubomír Typlt u svého domovského labelu a nakladatelství BiggBoss objemnou monografii, která mapuje jeho rozsáhlou uměleckou tvorbu od 90. let až po současnost. Vedle velkého množství reprodukcí, které podrobně dokumentují malířskou linii Typltova díla, je zde autor představen v mnoha textových a vizuálních odkazech i jako zakládající a stálý člen kultovní skupiny WWW.

10. listopad 2015 18:38:52

20. 11. 2015 vydá výtvarník Lubomír Typlt u svého domovského labelu a nakladatelství BiggBoss objemnou monografii s názvem Tikající muž, která mapuje jeho rozsáhlou uměleckou tvorbu od 90. let až po současnost. Vedle velkého množství reprodukcí, které podrobně dokumentují malířskou linii Typltova díla, je zde autor představen v mnoha textových a vizuálních odkazech i jako zakládající a stálý člen kultovní skupiny WWW.

Typlt je jejím hlavním textařem a právě z jednoho jeho textu pochází i titul knihy Tikající muž. Pod koncepcí publikace je podepsán teoretik umění a kurátor Karel Srp, který textovou část knihy otevírá postřehem:

„Obrazy Lubomíra Typlta působí někdy jako ostré hobliny, jako skrojky nevědomí, jež si nese každý zasuté v sobě, avšak obává se je veřejně vyjádřit, dokonce se strachuje, aby se někde samovolně nevynořily a nevynesly na povrch, co mělo zůstat skryté v soukromí.“

Knihu graficky zpracovalo renomované studio 2015 Designers, jmenovitě Petr Bosák a Robert Jansa. Nejedná se o čistě náhodnou spolupráci, jelikož vedle několika koncertních plakátů spolupracovali 2015 Designers s WWW například i na vizuálu jejich posledního alba Atomová včela.

Velkorysá monografie Tikající muž výtvarníka a textaře Lubomíra Typlta bude oficiálně pokřtěna dne 20. 11. 2015 před koncertem skupiny WWW (19:00), a to v pražském podniku Café v lese.

Předobjednávky
FB Event

Vychází u BiggBoss 20. listopadu 2015
Koncepce: Karel Srp
Text: Karel Srp, Petr Vaňous
Redakce: Eva Hrubá
Překlad: James Partridge
Grafická úprava: Petr Bosák, Robert Jansa, 2015 Designers
288 stran