El Chapo po útěku z vězení opět na svobodě!

Jeden z největších gangsterů a mafiánů historie – Joaquin “El Chapo” Guzman, už jednou z vězení utekl. Přes ubezpečení státních orgánů a všechna další opatření, se ovšem nyní situace opakuje.

13. červenec 2015 00:08:41

Jeden z největších gangsterů a mafiánů historie – Joaquin “El Chapo” Guzman, už jednou z vězení utekl. Přes ubezpečení státních orgánů a všechna další opatření, se ovšem nyní situace opakuje. Mexickej drogovej boss, patřící také k nejnebezpečnějším a nejbohatším lidem světa, je tak nyní aktuálně na svobodě a je po něm vyhlášeno pátrání. Okolí jedné z nejhlídanějších věznic Altiplano, zůstává zcela uzavřeno a obklíčeno, v neustálém zápřahu jsou také samozřejmě jednotky ve vzduchu, které dělají vše pro jeho dopadení.

Dle potvrzení mluvčího Mexico National Security, utekl Chapo skrz díru ve své cele, vedoucí z jeho sprchového koutu, až do zhruba 1,5 km dlouhého tunelu, kterým pak pronikl na svobodu.

El Chapo byl dopaden po 13 letech na útěku, a to když v roce 2001 uprchl ve vězeňské dodávce na prádlo. Podaří se ho znovu dopadnout?