Vladimir 518 ztvárnil lidi bez domova na trička

Rapper a výtvarník Vladimir 518 navázal spolupráci se sociálním podnikem Pragulic, který zaměstnává lidi bez domova jako průvodce po Praze. Vznikla tak limitovaná edice triček s komiksovými motivy. Prostřednictvím triček chce Pragulic upozornit na problematiku bezdomovectví a přispět k jejímu řešení.

Vladimir 518 ve spolupráci se sociálním podnikem Pragulic, který zaměstnává lidi bez domova jako průvodce po Praze, nechali vzniknout limitované edici triček s komiksovými motivy. Prostřednictvím triček chce Pragulic upozornit na problematiku bezdomovectví a přispět k jejímu řešení.

Vladimir chodil koncem 90. let kreslit portréty lidí bez domova na Hlavní nádraží. Čtyři komiksově ztvárněné podobizny bezdomovců v minulosti použil na festivalu Komiksfest. Dva z těchto obrazů s podpisem autora nyní ozdobí trička prodávané ve prospěch Pragulicu.

“Bezdomovci jsou děti ulice a je nutný na ně myslet. Jestli můžou někomu z nich pomoci moje ilustrace, rád je poskytnu pro dobrou věc,“ řekl k projektu Vladimir 518.


Foto: Petr Hricko

„Snažíme se s problematikou bezdomovectví pracovat neotřelým způsobem. Tvorba Vladimira 518 i jeho život jsou s ulicí pevně spjaty. Jsem rád, že mu propojení s námi dává smysl.“ uvádí Ondřej Klügl, spoluzakladatel projektu Pragulic.

Trička lze zakoupit v prodejně Music Town na pražském Žižkově nebo přímo od Pragulicu (více najdete na www.pragulic.cz).