Festival otrlého diváka 2013

Další ročník Festivalu otrlého diváka s číslovkou 9 se blíží. Rozšlápnuté stěňátko, z kterého lítaj střeva, zahrádka s lidskýma hlava místo kedluben nebo staříci šukající popelnice jsou na přehlídce naprostý standard. Na vizuálu opět zamakal Michal Škapa a tisk plakátu probíhá pod hlavičkou Analog!bros (feat. Jirka Klusáček). Ano jde o ruční sítotiskovou produkci. Pro sběratele bude k mání během festivalu a posléze v obchodě Terryho ponožky v kině Světozor. Níže úvodní slovo od tvůrců festivalu a na viděnou na sále (motorovky s sebou…)! Festival otrlého diváka 5. – 10. března 2013 kino Aero, Praha

1. březen 2013 11:38:35

Další ročník Festivalu otrlého diváka s číslovkou 9 se blíží. Rozšlápnuté stěňátko, z kterého lítaj střeva, zahrádka s lidskýma hlava místo kedluben nebo staříci šukající popelnice jsou na přehlídce naprostý standard. Na vizuálu opět zamakal Michal Škapa a tisk plakátu probíhá pod hlavičkou Analog!bros (feat. Jirka Klusáček). Ano jde o ruční sítotiskovou produkci. Pro sběratele bude k mání během festivalu a posléze v obchodě Terryho ponožky v kině Světozor. Níže úvodní slovo od tvůrců festivalu a na viděnou na sále (motorovky s sebou…)!

Festival otrlého diváka
5. – 10. března 2013
kino Aero, Praha

Vážení spoluobčané, žijeme v době, kdy na nás kdejaké otrlosti útočí z médií ze všech stran. Ale kdo by chtěl koukat na děsy, zvrácenosti a nesoudné tuposti v televizi, když si je může vychutnat v plné parádě v kině, a to navíc ve vybrané společnosti? Festival otrlého diváka není akce pro dolních ani horních deset milionů, nýbrž pro všechny, kteří mají dost davové i vysoké kultury nebo prostě dokáží ocenit umění v celé jeho pestrosti. Letošní oslava lahodných pokleslostí, tísnivých hrůz i provinilých rozkoší opět připomene hodnotu živé kultury. Zatímco ta nyní jinde dostává na frak, my proklamativně oživíme vybrané projekce interaktivními vsuvkami a vyvedeme film před dveře kina a do životů diváků. Současně z říše mrtvých přivedeme zpět filmový formát, o kterém mladší generace slyšely jen z vyprávění stařešinů. Jiné přehlídky se chlubí remasterovanými digitálními kopiemi nebo archivními kotouči 35 mm filmu, zato Festival otrlého diváka se vydá v cinefilní fixaci na matérii a nezaměnitelnou kvalitu obrazu až do sfér s labelem VHS. Ale nemusíte se bát, že bychom v našich vzletných vizích zapomněli na libé přízemno. Ostatně centrálním tématem letošního ročníku je otrlý venkov. Večerní róbu z HD opery či baletu nechte doma a hrdě si pro jednou vyjděte na korzo do Aera se slámou v galoších. A zatímco všude kolem bude ve vzduchu viset otázka „kde domov můj“, věříme, že díky vlahé, přítulné a stmelující atmosféře našeho festiválku budete vy mít s odpovědí jasno.

otrlydivak.cz
834.cz

biggboss